فرهنگ هدیه دادن یکی از زیبا‌ترین رسوم بین انسانهاست، همیشه هدیه دادن  لبخند و شادی را برای هدیه گیرنده و حس هیجان انتخاب، خرید و احساس رضایت  را در هدیه دهنده ایجاد می کنید. تا حالا به این فکر کرده‌اید که چطور میشه  بهترین انتخاب هدیه را داشت؟ چطور باید بدونم بهترین هدیه‌ها کدامند؟ چطور  باید سعی کنم با توجه به کارکتر طرف مقابل بهترین انتخاب را داشته باشیم؟  چطور می‌توانم با بودجه موجود بهترین خرید را انجام دهیم؟

روش انتخاب هدیه

 خرید هدیه ارزان یا هدیه لاکچری مساله این است! (مبلغ هدیه)

 مبلغی که برای خرید هدیه در نظر دارید بسیار تعیین کننده است.
اما  ابتدا لازم می دانیم به شما یادآور شویم که نفس هدیه دادن باعث ایجاد حس  خوب در هدیه گیرنده و شما می شود نه مبلغ آن، پس مهمتر از قیمت هدیه، این  است که این هدیه چقدر متناسب و با فکر و برنامه ریزی تهیه شده است.
مهم  این است که چقدر بسته بندی مرتب و زیبایی دارد، نه اینکه در بَگِ دسته دار  فروشگاه (پاکت دسته دار) هدیه داده شود که نشان از سَرسَری گرفتن انتخاب  هدیه و وقت نگذاشتن برای خرید هدیه است.
آداب هدیه دادن و مکان هدیه  دادن بسیار مهم تر از مبلغ هدیه است، داشتن یک متن همراه هدیه می تواند  ارزش بسیار بالایی داشته باشد. که به آن هم نیز می پردازیم.

هدیه شما می تواند یک شاخه گل رز قرمز برای مناسبت سالگرد ازدواج باشد  که، در مکانی مناسب به دور از هیاهو و استرس با یک کارت تبریک و متن  عاشقانه و با گفتن کلماتی عاشقانه تاثیرگذاری بسیار بالایی ایجاد کنید.
یا یک خرید ساعت گران قیمت که در خودرو شما، درون پاکت معمولی همان فروشگاه هدیه داده می شود!
انتخاب با شماست. 

همیشه هدیه های گران قیمت بهترین نیستند!

البته اگر شما می خواهید هدیه ای گران قیمت با هزینه ای متناسب با بودجه  خود داشته باشید هم، هیچ عیبی ندارد. اگر ثروتمند هستید چرا که نه؟ اگر به  دنبال خرید هدیه لاکچری هستید حتما خواندن مقاله “بهترین و گران ترین هدیه های لاکچری در تهران” را به شما پیشنهاد می کنم.

اما اگر مثل من کارمند یک شرکت هستید، قطعا برنامه ریزی مطابق با  بودجه‌ای که برای هدیه دادن در نظر گرفته اید بسیار مهم می شود و خواندن  مطلب ” بهترین پیشنهادات و روش های خرید هدیه های ارزان و معرفی مکان های خرید در تهران” را به شما پیشنهاد می کنم که بسیار کاربردی هست.

مناسبت هدیه بسیار مهم است

 شما برای چه مناسبتی قصد خرید هدیه دارید؟ این یک هدیه تولد است؟ یا یک  هدیه سالگرد ازدواج؟ هدیه ای برای خانه جدید؟ روش انتخاب هدیه برای هر یک  از این مناسبت‌ها با هم تفاوت‌هایی دارد؛
برای هدیه تولد نوزاد پیشنهاد می شود، هدیه مرتبط با کودک یا لوازم نگهداری و مصرفی کودک باشد.
پیشنهاد می کنیم در رابطه با ایده برای روش سورپرایزکردن در روز تولد، حتما مطلب 8 پیشنهاد شگفت انگیز برای سورپرایز تولد را مطالعه نمایید.
برای  هدیه خانه جدید پیشنهاد می شود متوجه شوید به چه وسیله ای در خانه‌ی جدید  نیاز دارند،ممکن است متوجه شوید که یک تابلو به رنگ سبز نیاز دارند،
اگر  به بودجه شما نزدیک است معطل نکنید. با کمی زرنگی می تواند در مکالمه  تلفنی سِت رنگی خانه جدیدشان را متوجه شوید و انتخاب را برای خود ساده تر  کنید.

برای هدیه سالگرد ازدواج پیشنهاد می شود دسته گل یا باکس گل هدیه دهید.
برای هدیه روز مادر یا پدر وسایلی که می دانید همیشه به آن نیاز داشته‌اند و برای خود تهیه نکرده‌اند را انتخاب کنید.
و … 

به علاقه مندی های و تیپ شخصیتی طرف مقابل دقت کنید

کادو چی بخرم؟ این سوالی است که در مناسبت‌های مختلف در ذهن ماست. برای  انتخاب یک هدیه عالی باید انتخاب شما با توجه به روحیات، علاقه مندی‌ها و  شخصیت فرد هدیه گیرنده باشد. مثل اینکه طرف مقابل یک موزیسین سبک راک است  یا مدیرعامل یک شرکت بین‌المللی، لباس‌های رسمی می پوشد یا لباس های کژوال و  هیپی! عاشق ورزش های پر آدرنالین … است یا کتاب خواندن، پس با توجه شخصیت  فرد هدیه گیرنده به هدیه های مناسب فکر کنید. 

رنگ مورد علاقه هدیه گیرنده چیست؟

دانستن رنگ مورد علاقه هدیه گیرنده انتخاب را برای شما راحت‌تر می کند،  مخصوصا اگر قصد خرید پوشاک دارید. اگر رنگ مورد علاقه طرف مقابل را نمی  دانید به این نکته توجه کنید که هر دختری رنگ صورتی دوست ندارد و هر پسری  رنگ آبی و این تفکر غلط را در خرید خود دخیل نکنید. ضمن اینکه اگر طرف  مقابل شما همسر و یا نامزدتان است و رنگ مورد علاقه او را نمی دانید بهتر  است کمی در در این رایطه تجدید نظر کنید. مسلم است که باید رنگ مورد علاقه  او را بدانید! 

باید از قبل به فکر انتخاب هدیه باشید

 اگر قصد انتخاب هدیه دوست داشتنی را دارید شما در روز هدیه دادن نمی  توانید بهترین هدیه ممکن را با بودجه خود تهیه کنید، باید زود‌تر اقدام  کنید تا فرصت کافی برای انتخاب، بررسی و خرید هدیه را داشته باشید.

 خرید هدیه مناسب با توجه به سن هدیه گیرنده

 یکی از مهمترین موارد که باید در روش انتخاب هدیه در نظر بگیرید،  پارامتر سن هدیه گیرنده می باشد قبل از خرید هر کادویی شما باید بر اساس سن  افراد باید دسته های خرید هدیه را در ذهنتان درست انتخاب کنید.